TIKLA ARAMüşteri Hizmetleri

D-Smart Fatura Borç Bilgisi Sorgulama ve Fatura Ödeme

Lütfen Abone No giriniz.

Abone No :
D-Smart İnternet Fatura Ödeme


D-Smart Fatura Sorgulama ve Online Ödeme ile ilgili bilgiler

D-Smart fatura ve borç sorgulama işlemleri D-Smart online işlem merkezi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Online işlem merkezine D-Smart üyelik kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaparak ulaşabilirsiniz. D-Smart online işlem merkezi şifresi ile giriş yaparak fatura ve borç sorgulayabilir, kredi kartı ile faturanızı ödeyebilirsiniz. D-Smart online işlem merkezine ilk kez giriş yapıyorsanız "İlk kez giriş yapıyorum" bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Bu bölümde sizden Smart kart numaranız ve interaktif portalde gözüken şifreniz istenmektedir. Smart kart D-Smart uydu alıcınızın önünde bulunmaktadır.

İnteraktif portal şifrenizi de D-Smart kanal 400'de bulabilirsiniz. D-Smart müşteri numaranız faturanızın sol üst köşesinde bulunmaktadır. Faturanız yoksa, üye numaranızı “UYENO Smartkart Numaranızı” ekleyip, 2850’ye SMS göndererek veya D-Smart Müşteri Hizmetlerini (444 55 65) arayarak da öğrenebilirsiniz. D-Smart fatura ve borç sorgulamalarınızı müşteri hizmetleri üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

İlk gelen D-Smart faturanızda, üye olduğunuz aydaki günden ay sonuna kadar olan süre ile bir sonraki ay faturası yer almaktadır.

Örneğin: 16 Temmuz'da abone oldunuz. İlk D-Smart faturanız 1 Eylül tarihinde çıkar. 16 Temmuz ile 31 Temmuz, 1 Ağustos ile 31 Ağustos aralığındaki dönemler ilk D-Smart faturasını kapsar.

Fatura Ödeme Talimatı

D-Smart faturalarınız için otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Bunun için D-Smart müşteri hizmetlerini arayabilir veya D-Smart online işlemler merkezini kullanabilirsiniz.

Fatura Ödeme Kanalları

D-Smart faturalarınızı online işlemlerden ödeyebileceğiniz gibi başka bir çok kanaldan da ödeyebilirsiniz. D-Smart anlaşmalı bankalar, online işlem merkezinden, müşteri hizmetlerinden ve bayilerinden D-Smart Online Fatura Ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

D-Smart Fatura Detayları

D-Smart faturanız da bulunan çeşitli kalemler ile ilgili bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

D-Smart Paket Bedeli: D-Smart faturanızda bulunan paket bedeli, almış olduğunuz hizmetin aylık bedelidir.

Kampanya indirimi: D-Smart'a taahhüt vererek ve bir kampanyadan yararlanarak üye olduysanız bu kalemde verilen indirim tutarlarını görebilirsiniz.

Gecikme Bedeli: Gecikme bedeli kalemi, D-smart faturanızı geç ödediğiniz zaman alınan ücrettir. D-Smart faturalarına uygulanan gecikme bedeli faizinin oranı %4'tür.

Gecikme Bildirim Bedeli: D-Smart faturalarının geç ödenmesi durumunda size yapılacak bildirimler için bildirim ücreti alınmaktadır. Gecikme bildirim ücretiyse 1TL'dir.

Gecikme Bildirim Ücreti: SMS, mektup vb. kanallar ile yapılan her türlü bildirim için  alınan ücrettir.

Kurulum Bedeli: D-Smart'a abone olurken binanızda mevcut bir çanak anten sistemi yoksa bireysel çanak anten kurulumu gerçekleştirilir. Bu kurulum hizmetini almışsanız faturanızda bu bedel kurulum bedeli olarak gözükür.

Uydu Alıcısı Bedeli: D-Smart uydu alıcısının taksitli veya toplam tutar şeklinde faturanıza yansıtılmasıdır.

Açma ve Kapama Bedeli: D-Smart faturanızı ödememeniz durumunda hizmetlerinizin kapanması ve faturalarınızı ödediğiniz zaman hizmetinizin tekrar aktif olması durumun da faturaya yansıtılan tutardır.

Damga Vergisi: İlk D-Smart faturanızda, D-Smart Abonelik Sözleşmesi’nin üyeye ait nüshasına ilişkin Damga Vergisi tutarı da yer alır. Bu tutar, ilk faturayla üyeden tahsil edilerek -üye adına- Vergi Dairesine ödenir.

D-Smart Online İşlem Merkezi

D-Smart üyeliğiniz ile alakalı bir çok işleminizi D-Smart online işlem merkezinden gerçekleştirmeniz mümkündür. Abonelik bilgilerinize erişebilir aynı zamanda fatura sorgulaması ve borç ödemesi de yapabilirsiniz.