TIKLA ARAMüşteri Hizmetleri

BrooklynAyakları üzerinde durma mücadelesi veren Ellis bu arada bir gençten de çok hoşlanır ve bunun hikayesini anlatan bir filmdir.


Brooklyn

Brooklyn izle

Brooklyn Yönetmenliğini John Crowley'un yaptığı ve Oyuncuları Saoirse Ronan, Emory Cohen, Domhnall Gleeson'den oluşuyor. Brooklyn ekranlarında izleyebileceğiniz. Dram, türünde bir filmdir.

Konusu:

1952 yılında, Enniscorthyli genç bir kadın, Eilis Lacey İrlanda'da küçük bir kasabadır. Kindar Bayan Kelly tarafından işletilen bir mağazada hafta sonları çalışmaktadır. Eilis'in yaşlı ablası Rose daha iyi bir gelecek bulması için onu ABD'ye gitmesi üzerine hazırlamaktadır. Yaşadığı yerden ayrılır fakat yolda giderken korkunç deniz yolculuğu sırasında deniz tutması, gıda zehirlenmesi gibi acılara katlanmak zorunda kalır. Yolculuğunda ranzasının altında yatan kadın onun kurtarıcısıdır. Ona tavsiyeler verir ve ülkeye girmesi, birçok İrlandalı göçmenin yaşadığı Brooklyn'da hayata başlaması gibi konularda ona destek olur.

Eilis İrlanda yatılı evlerinde yaşamaktadır ve her gece ev sahibeleriyle akşam yemeği yemektedir. Ayrıca kendisine bir mağazanın bölümünde iş bulur fakat müşterilerle iletişim kurma konusunda utangaç ve bunalımlı davranır. Şiddetli vatan özlemiyle ablası Rose'a geri dönme konusunda mektuplar yazmaktadır. Bir gün kendisinin işini ve kalacak yerini düzenleyen ve muhasebeci sınıfına yazdırmak için uğraşan Peder Flood'u ziyaret eder. Bir dans esnasında İtalyan ailesinden Tony ile tanışır ve onun kız arkadaşı olur. Tony'nin aşkı sayesinde kendisini artık New York'da daha rahat hissetmektedir.

Peder Flood, Eilis'e ablasının gizli hastalığından aniden öldüğünü bildirir. Annesi ile bir trans-Atlantik telefonlaşmasından sonra annesi bununla başa çıkmak için mücadele ettiğini ortaya koyar ve Eilis bir ziyaret için eve dönmeye karar verir. Tony eğer ayrılmak istiyorsa önce kendisiyle evlenmek zorunda olduğunu belirtir. Ailesi ve arkadaşlarına söylemeden resmi nikah kıyarlar. İrlanda'ya dönünce, herkes Brooklyn'e dönen Eilis burada tutmak için gizlice anlaşmış gibi görünmektedir. Gitme tarihi en iyi arkadaşının düğününe gelince annesi onun adına daveti kabul etmiştir. Eilis ne zaman buradan ayrılmak istese çıkamayacağını hissetmeye başlar ve Tony'den gelen mektupları açmamaya başlar.

Eski iş veren Bayan Kelly, Eilis ile tanışır ve ona evli olduğunu öğrendiğini söyler. Eilis annesine evli olduğunu söyler ve ertesi gün oradan ayrılır. Deniz yolculuğunda göçmenlere rehberlik eden deneyimli gezgin rolünü oynar. Film Eilis ve Tony'nin mutlu kucaklaşmasıyla biter.

Kanal

Moviesmart Premium HD 1. KANAL 26 Şubat Pazar 21:00-22:52


Filmden Resimler


Brooklyn izle

Brooklyn izle


Fragman İzle

Kategori: